середа, 21 жовтня 2015 р.

Розробка уроків - Другий закон Ньютона


Мета: вивести формулу другого закону Ньютона, формувати усвідомлення учнями змісту другого закону динаміки Ньютона. Розвивати логічне мислення, виховувати правильно поводити себе на дорозі, вміти слухати і висловлюватись.
Тип уроку: комбінований
Прилади і матеріали: візки з пластиною, важки.


Хід уроку.
І. Організаційний момент
Перевірка присутніх.
Виконання вправи « Бартер» …я на  долоні кладу свою любов до вас, розуміння, терпіння. Ви ж на свої покладіть знання, уважність. А тепер давайте зробимо обмін: я легенько здуваю те, що лежить на моїх долонях, а ви здуваєте те , що на ваших долонях. Ось ми й здійснили «бартер», а наскільки він успішний, побачимо в кінці уроку.
Сьогодні я запрошую Вас продовжити подорож по країні Динаміка і знову завітати до механіки Ньютона – першої в історії фізики закінченої теорії, яка описує широкий клас явищ – рухи тіл.
На минулому уроці ми з вами опрацювали нову термінологічну базу понять. Давайте пригадаємо ці поняття за допомогою вправи « Бачено – не бачено»(слайд 1)
Відтворіть по пам’яті всі поняття які ви зараз побачили на слайді.
А зараз відтворемо означення цих понять за допомогою вправи закінчити речення. (слайд 2).
І як завжди пригадаємо І закон Ньютона у вигляді естафети.
Молодці ви дуже гарно підготувались до уроку ,бажаю на далі працювати в цьому ж дусі, і в кінці уроку всі наші труди будуть оцінені.
 – Ребята, у вас на столах знаходится скрепка на “плоту”, який лежить на поверхні води, налитої в посудині. В якому стані знаходиться скрепка? (спокої.)

Чому? бо дія інших сил скомпенсовані)
 -Піднесіть магніт к склепкі и дайте відповідь, що ви спостерігаєте? (скрепка рухається).
Сьогодні на уроці нам необхідно вияснити причину її руху. Чому скрепка почала рухатись та встановити зв'язок між кінематичними та динамічними величинами. Над рішенням цього питання попрацюємо в парах.
1. Як ви гадаєте  чому ж склепка почала рухатись? ( Вона почала рухатись під дією сили магніта , отже набула прискорення). Що ж є причиною прискорення скріпки ( сила)
2. Від чого буде залежати прискорення скріпки, коли вона буде рухатись повільніше а коли швидше?
Тут беремо більшу скріпку, два магніти і аналізуємо
Робимо висновок
Як прискорення залежить від сили ( прямо пропорційно)
Як від маси ( обернено пропорційно).
А хто попробує записати твердження у вигляді формули.(бонус) Таким чином ми отримали прискорення прямо пропорційне силі і обернено пропорційне масі тіла.
Ми з вами зараз вивчаємо розділ Динаміка . спробуйте за допомогою  невеликої кількості теоретичних знань , які ми тільки що здобули знайти формуліровку теми нашого уроку в підручнику.
Відкриваємо робочі зошити і робимо записи, демонструючи слайди(3,4,5,6)

ІІІ. Закріплення Розв’язування задач .(слайд7,8)
Робота усно встав пропущенні слова (слайд 9 )
Сьогодні на уроці ми встановили зв'язок між трьома величинами . Давайте охарактеризуємо ці величини за допомогою сенкана. (бонус)
  ІV. Підсумок уроку.
За планом який лежить у вас на партах.
Оцінювання учнів.
V.Домашнє завдання. (слайд 10



*  Знайдіть проекцію сили, що діє на тіло масою 500 кг, за якої тіло рухається прямолінійно , а його координата змінюється за законом х=20-10t+ t2.

*  З яким прискоренням рухався під час розгону реактивний літак масою 60 т, якщо сила тяги двигунів  90 кН?
   
*  Визначте  масу футбольного м’яча, якщо після удару він набуваєприскорення 500м/с2, а сила удару 420 Н?
*     Знайдіть проекцію сили, що діє на тіло масою 500 кг, за якої тіло рухається прямолінійно , а його координата змінюється за законом х=20-10t+ t2.
*  М'яч  масою 0,5кг після удару, який тривав 0,02с, набув швидкості 10м/с. Знайдіть середню силу удару.




Немає коментарів:

Дописати коментар