субота, 31 жовтня 2015 р.

Розробка уроків - Основна властивість дробу

Мета: домогтися засвоєння основної властивості звичайного дробу, сформувати вміння виконувати вправи, які передбачають застосування основної властивості дробу; активізувати пізнавальну діяльність учнів ; розвивати математичне мовлення; виховувати почуття відповідальності, працьовитість, старанність.


Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.

Хід уроку

І. організаційний момент
ІІ. Аналіз контрольної роботи
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
ІV. Актуалізація опорних знань

Розв’язуємо  кросворди по рядам.

Слово вчителя: Людина – це дріб. Чисельник, порівняно з іншими, - достоїнства людини; знаменник – оцінка людиною самого себе.
Збільшити свій чисельник – свої достоїнства, не під силу людині, але кожний може зменшити свій знаменник – свою думку про самого себе, і цим зменшенням наблизитися до досконалості.
                                                                                                                                 Л. Толстой

1. Виконання усних вправ
1) Прочитайте дроби 

 і назвіть з них чисельник і знаменник.

2) Яку частину тижня становить 1 день? 3 дні? 7 днів?
2. Математичний диктант
1) запишіть усі  правильні дроби з знаменником 9
2) запищіть у вигляді дробу частку
А) 4:7   б) 6:3    в) 9:1
3) Накресліть координатний промінь, узявши за одиничний відрізок 10 клітинок. Позначте на промені точки, що відповідають числам:

Які з цих чисел зображені на промені однією й тією самою точкою? Запишіть відповідні рівності.

V. Вивчення нового матеріалу

План вивчення теми
1.      Приклади , що сприяють усвідомленню основної властивості звичайного дробу.
2.      Формулювання основної властивості звичайного дробу.
3.      Приклади застосування основної властивості дробу.

VI. Засвоєння нових знань і вмінь

Робота з підручником &6

Усно № 191,192,193,194
Письмово № 196, 197, 200, 210, 216

VII. Підсумки уроку
Розгадай приказку чи прислів’я


VIII Домашнє завдання


Немає коментарів:

Дописати коментар